Erre a kérdésre kaphattak választ mindazok a vállalkozók, vállalkozásvezetők, akik részt vettek a Foglalkoztatási együttműködések a Pápai járásban című európai uniós projekt tegnapi vállalkozói fórumán. A Városháza tanácstermében tartott rendezvényen Unger Tamás alpolgármester köszöntötte a megjelenteket, mint mondta, a paktum irányító csoportjának vezetőjeként munkatársaival arra törekszik, hogy olyan témákat vegyenek terítékre a fórumokon, melyekről más rendezvényeken, más csatornákon nem kapnak információkat a vállalkozók. Hozzátette, az üzleti modell készítésének fontossága is ezek közé tartozik és reményét fejezte ki, hogy hasznos tudnivalókkal gazdagodnak a résztvevők.

Az üzleti modellezés alapjairól Sánta Csaba üzleti modell építő tartott előadást. A szakember évek óta előadásokkal, workshopokkal egyéni tanácsadásokkal és konzultációkkal segíti a vállalkozásokat, a pápai rendezvényen is sok sikeres példával egészítette ki mondanivalóját. Elsőként az üzleti modell fogalmát tisztázták a jelenlévőkkel, majd annak kilenc fő eleméről beszélt. Kiemelte, az üzleti modell megmutatja, hogy egy szervezet miként hoz létre értéket, azt hogyan juttatja el a célközönségéhez és hogy tartja meg és teszi tartósabbá ezt az értéket.

– Az üzleti modell lényege, hogy átlássuk a vállalkozásunkat – fejtette ki. A kilenc elemről – ügyfélcsoportok, értékajánlat, elosztási csatorna, bevételi források, kulcserőforrások, kulcstevékenységek, kulcspartnerek és költségszerkezet – részletesen is beszélt, megvilágítva ezek egymáshoz kapcsolódását és jelentőségét. Előadásában kis és nagyvállalkozások üzleti modelljeit hozta példaként és számos gyakorlati tanácsot is megosztott hallgatóságával.
A cikk és a fényképek apapa-ma.huoldalról kerültek átvételre.